حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

استخدام بانک ملت (آمادگی برای آزمون ۱۴۰۱)

استخدام بانک ملت (آزمون سال ۱۴۰۱)

استخدام بانک ملت

بانک ملت با استعانت از درگاه خداوند متعال و به منظور ارائه خدمات بهینه مالی و بانکی به مشتریان و تکمیل نیروی انسانی خود در رده شغلی بانکدار و کاردان، مطابق با ضوابط و آئین نامه استخدامی بانک، از بین متقاضیان واجد شرایط در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، بومی و ساکن یکی از شهرهای مندرج در جدول ذیل با رابطه استخدامی قراردادی موقت قانون کار، به تعداد محدود دعوت به همکاری می نماید.

شرایط عمومی و اختصاصی

۱-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
۲-متدین بودن به یکی از ادیان رسمی کشور و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
۳-دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا داشتن کارت معافیت دائم قانونی
تبصره ۱: تاریخ ترخیص از خدمت نظام وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی، باید قبل از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی باشد.
تبصره ۲: ادامه مراحل استخدامی دارندگان کارت معافیت دائم پزشکی، درصورت توفیق در مراحل مربوطه پس از تایید پزشک معتمد بانک بلامانع خواهد بود.
۴-عدم اشتغال (رسمی یا پیمانی) و عدم تعهد خدمت به سازمانها، دستگاهها و یا سایر موسسات دولتی و غیردولتی
۵-تندرستی و توانائی کامل جسمی‏/ روانی برای انجام شغل محوله، طبق تائید پزشک معتمد بانک
۶- عدم محکومیت و نداشتن سوءپیشینه کیفری با تایید مراجع ذیصلاح
۷- عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان
۸- دارا بودن یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشدجهت رده شغلی بانکدار و کاردان (حقوقی،ساختمان و IT)
تبصره ۱: صرفاً متقاضیان دارای مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
تبصره ۲ : تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان، می بایست قبل از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (۱۴۰۱/۱۰/۰۸) باشد.
تبصره۳ : متقاضیان دانشجوی مقاطع بالاتر، می بایست قبل از بکارگیری در بانک، از ادامه تحصیل انصراف داده و برگه تسویه حساب نهایی با دانشگاه را به بانک، ارائه نمایند.
تبصره۴: دارندگان مقاطع تحصیلی بالاتر(در هر رشته تحصیلی)، مجاز به شرکت در مقطع تحصیلی پایین تر نمی باشند.
تبصره ۵ : مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضیان در رده های شغلی یادشده می بایست دقیقــاً مطابق یکی از رشته های مندرج در جداول مذکور باشد.
تبصره ۶ : مدرک تحصیلی کارشناسی متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد، می بایست مطابق یکی از رشته-های مندرج در جدول رده شغلی موردتقاضا باشد.
۹-حداقل معدل کل برای مقطع تحصیلی کارشناسی ۱۴ و برای کارشناسی ارشد ۱۵ در نظر گرفته شده است.
۱۰-شرایط سنی جهت مقطع کارشناسی حداکثر ۳۰ سال و کارشناسی ارشد حداکثر ۳۲ سال (تا تاریخ برگزاری آزمون) می-باشد.
۱۱-متقاضیان می بایست ساکن و بومی شهر مورد تقاضا (مطابق شهرهای مندرج در جدول شماره۱) باشند.
متقاضیان علاوه بر داشتن سکونت در شهر مورد تقاضا، در صورت داشتن یکی از شرایط ذیل بومی تلقی می شوند:
الف) متولد شهر مورد تقاضا
ب ) تحصیل حداقل ۲ سال در آن شهر در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان
ج ) حداقل یکسال به صورت پیوسته یا ۲ سال بصورت متناوب سابقه پرداخت حق بیمه بابت کار در محل معین، در شهر مذکور را داشته باشد.
د ) در ۲ سال منتهی به تاریخ برگزاری آزمون، به صورت پیوسته در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشد ( با ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه معتبر بنام خود یا پدر یا مادر )
تبصره۱: متقاضیان متولد شهر مورد تقاضا که در حال حاضر در آن شهر سکونت نداشته و در محل سکونت فعلی نیز فاقد شرایط مندرج در بندهای ب – ج – د باشند، صرفاً مجاز به شرکت در آزمون شهر محل تولد خود خواهند بود.
تبصره۲: چنانچه در شهری نیاز به نیروی انسانی رده بانکدار وجود نداشته باشد، امکان شرکت متقاضیان واجد شرایط آگهی استخدامی آن شهر، در آزمون استخدامی سایر شهرهای همان استان (با شرط نزدیک ترین شهر) امکان پذیر می باشد.
تبصره ۳:چنانچه استانی در رده کاردان(حقوقی ،It وساختمان، مطابق جداول شماره ۳،۲و۴) دارای سهمیه استخدامی باشد، متقاضیان واجد شرایط استخدامی در همه شهرهای استان می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.
۱۴-از پذیرفته شدگان تعهدی مبنی بر اشتغال به مدت حداقل ۱۵ سال، در شهر مورد تقاضا، اخذ خواهد گردید.
۱۵- ارائه گواهینامه مهارتهای هفتگانه رایانه (ICDL) از سوی پذیرفته شدگان آزمون کتبی الزامی می باشد.
۱۶-از توفیق یافتگان مراحل استخدامی فوق، قبل از بکارگیری در بانک، ضمانتنامه بانکی به مبلغ ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال (صرفاً صادره ازسوی سایر بانکها) اخذ می گردد.
۱۷- حوزه امتحانی داوطلبان مطابق استان مورد تقاضا تعیین گردیده و محل برگزاری آزمون کتبی، در کارت ورود به جلسه آزمون ذکر می گردد.

منابع آزمون

آزمون استخدامی در قالب دو دفترچه سوال در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با منابع آزمونی به شرح جدول ذیل برگزار خواهد شد:

عمومی:

کارشناسی: هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ دانش علوم بانکی‏- بازارهای مالی و سرمایه _ ریاضیات و آمار _ مباحث بازاریابی
کارشناسی: ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ دانش علوم بانکی‏- آشنایی با مباحث روز اقتصاد _ دانش مسائل روز مدیریت _ مباحث بازاریابی

اختصاصی:

منابع آزمون کاردان حقوق:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ حقوق مدنی _ آیین دادرسی مدنی _ حقوق تجارت _ آیین دادرسی کیفری

منابع آزمون کاردان IT:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد – زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _- هوش مصنوعی‏- پایگاه داده‏- مهندسی نرم افزار‏- سیستم عامل‏- امنیت داده‏- معماری کامپیوتر‏- شبکه کامپیوتری

منابع آزمون رشته عمران:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ استاتیک_ تحلیل سازه_ مقاومت مصالح_ بتن-فولاد_ زلزله_متره و برآورد_اصول و مدیریت ساخ

منابع آزمون رشته معماری:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ دروس فنی ساختمان _درک عمومی معماری _ درک عمومی معماری منظر _ مبانی بازسازی پس از سانحه _ تاریخ معماری

منابع آزمون رشته مکانیک:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ مکانیک سیالات _ مقاومت مصالح _ انتقال حرارت _ ترمودینامیک _ استاتیک _ دینامیک و ارتعاشات

منابع آزمون رشته برق:
کارشناسی/ کارشناسی ارشد هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ مدار الکتریکی _ الکترونیک _ کنترل سیستم‌های خطی _ ابزار دقیق _ ماشین های الکتریکی _ تجزیه و تحلیل سیستم

مراحل و زمان بندی آزمون

شروع ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ لغایت ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ آغاز می شود. پس از آن از تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ لغایت ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ داوطلین فرصت دارند جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کنند. در نهایت آزمون کتبی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ برگزار خواهد شد.

۱‏- مراجعه به سایت بانک ملت
۲‏-تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور
۳‏-ارسال عکس: متقاضیان می بایست عكس ۴*۳ پرسنلی خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت اسکن نموده و درقسمت مربوطه بارگذاری نمایند.
۴‏- پرداخت وجه ثبت نام: متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی می بایست در مهلت مقرر، نسبت به پرداخت اینترنتی مبلغ ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ ریال، اقدام و سایر مراحل ثبت نام را تا دریافت کد رهگیری طی نمایند.
تبصره: با عنایت به عدم امکان استرداد وجه ثبت نام، موکدا اعلام می گردد صرفاً متقاضیانی که واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در جداول و متن آگهی می-باشند، نسبت به ثبت نام و واریز وجه اقدام نمایند.

تذکر مهم

۱‏- آخرین اخبار و اطلاعیه ها درخصوص استخدام در بانک ملت، صرفاً از طریق درج در وب سایت اینترنتی بانک، معتبر بوده و بانک مسئولیتی در قبال مطالب منتشره در سایر سایتها و فضای مجازی، نخواهد داشت.
۲‏- چنانچه پس از توفیق متقاضیان در مرحله كتبی آزمون و بررسی و تطبیق مدارك استخدامی آنان با شرایط مندرج در آگهی حاضر یا در هر مرحله از بررسی های بعدی از سوی بانك مشخص شود داوطلبی واجد شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده نمی باشد، حتی در صورت توفیق در آزمون کتبی و هریك از مراحل استخدامی و یا اشتغال بکار در بانک، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و استمرار خدمت وی در بانك منتفی خواهد شد و در این صورت داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.
۳‏- ثبت نام متقاضیان صرفاً از طریق سایت مزبور و به صورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارك نمی باشد.
۴‏- چنانچه مشخص شود داوطلبی با دارا بودن مقطع تحصیلی بالاتر در مقطع پایین تر شركت نموده است از استخدام و ادامه اشتغال وی در هر مرحله ممانعت بعمل خواهد آمد.
۵‏- پس از برگزاری آزمون كتبی، تا چند برابر ظرفیت مورد نیاز بانك نسبت به اعلام اسامی پذیرفته شدگان اقدام می شود تا پس از انجام سایر مراحل استخدامی، قبول شدگان نهائی انتخاب شوند.
توجه خیلی مهم:
اعلام قبولی متقاضیان به منزله استخدام آنها نبوده و پس از توفیق در کلیه مراحل استخدامی و با توجه به نمرات مکتسبه و همچنین نیاز هر شهر، نسبت به بکارگیری متقاضیان به ترتیب اولویت اقدام می گردد و بانک هیچ گونه مسئولیتی در قبال بکارگیری سایر نیروهای ذخیره (مازاد بر نیاز هرشهر) نخواهد داشت.
۶‏- هزینه شركت در آزمون، به هیچ عنوان مسترد نخواهد گردید.
۷‏- موكداً اعلام می گردد؛ جذب نیروی انسانی در بانك، مستلزم توفیق متقاضیان واجد شرایط در تمامی مراحل استخدامی بترتیب شامل: آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه های استخدامی(تخصصی و رفتاری)، گزینش و معاینات پزشکی، مطابق دستورالعملها و ضوابط بانک و بر اساس نیاز تعیین شده می باشد و چنانچه متقاضیان در هر یك از مراحل فوق توفیق لازم را كسب ننمایند، موضوع ادامه مراحل استخدامی آنان منتفی خواهد گردید.
۸‏-حوزه امتحانی داوطلبان نیز مطابق استان مورد درخواست تعیین گردیده و از طریق سایت ثبت نام قابل رویت می باشد.

سفارش کتاب و سوالات جهت آمادگی برای آزمون

آزمون های استخدامی نیازمند تلاش و مطالعه هستند اما بنابراین که ممکنه خیلی از داوطلین به منابع آزمون ها دسترسی نداشته باشند یا دروس اختصاصی و عمومی رو فراموش کرده باشند مجموعه آوا کتاب لیستی از منابع عمومی و تخصصی که در آزمون به شما کمک میکنه جهت دریافت نتیجه بهتر را در اختیار شما عزیزان قرار داده که از طریق دکمه زیر می تونید دریافت کنید.

همچنین در صورتی که زمان باقی مانده تا آزمون استخدامی کم بوده و فرصتی برای خرید و دریافت کتاب های چاپ شده ندارید، مطالعه فایل های استخدامی می تواند برای آمادگی در آزمون گزینه مناسبی باشد. برای این منظور فایل سوالات استخدامی بانک ملت با فرمت PDF در سایت ایران عرضه قابل دانلود و مطالعه می باشد.

ارسال دیدگاه