معرفی منابع استخدامی

منابع استخدامی آموزش و پرورش

صدور مجوز برای استخدام بیش از 61 هزار معلم

– معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سال تحصیلی جدید مجوز استخدام بیش از ۶۱ هزارو ۳۴۰ معلم در حوزه ابتدایی، متوسطه یک و ۲ و پرورشی و تربیتی گرفته شده است.

قاسم احمدی لاشکی شامگاه شنبه در آستانه سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع فرهنگیان گچساران افزود: از این تعداد ۲۸ هزارو ۱۹۷ نفر در حوزه ابتدایی است که آزمون در این زمینه برگزار و هم اکنون در مرحله مصاحبه هستند.

لاشکی با بیان اینکه ۱۱ هزار معلم در حوزه پرورشی و تربیتی امسال جذب آموزش و پرورش خواهد شد گفت: همچنین ۲۲ هزارو ۱۴۳ نفر در حوزه متوسطه ۱و ۲ امسال جذب می شوند که آزمون آنها در مرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: معلمان از تمام توان خود برای تعلیم و تربیت نسل آینده کشور استفاده می کنند.

رتبه بندی معلمان در مرحله بررسی است

لاشکی ابراز کرد: رتبه بندی بیش از ۹۵۰ هزار معلم در کشور انجام شده و هم اکنون در مرحله بررسی اعتراضات فرهنگیان در این زمینه هستیم.

وی هدف از رتبه بندی معلمان را ارتقای جایگاه معلم اعلام کرد و گفت: در قانون رتبه بندی برای معلم ها درجه های از جمله استاد معلم، دانشیار معلم، استاد یاری و … در نظر گرفته شده است.

لاشکی ابراز داشت: رتبه بندی معلمان تا مهر ماه امسال بطور کامل انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی از رتبه بندی معلمان حمایت بسیار خوبی کرده اند و برخی از نمایندگان مجلس که عضو هیات علمی دانشگاه ها بودند تلاش کردند رتبه بندی انجام نشود.

۵۴ درصد از املاک اموزش و پرورش دارای سند است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون آموزش و پرورش کشور ۱۰۲ هزار ملک دارد که ۵۴ درصد آن دارای سند است.

لاشکی با بیان اینکه بر اساس تحول سند بنیادین باید نسل جوان را تربیت کنیم تصریح کرد: در دوران کرونا اهمیت نقش و جایگاه معلمان و حضور دانش آموزان در مدارس بیش از گذشته شناخته شد.

وی گفت: به دلیل اینکه آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان نقش مهمی دارد نباید سیاسی شود.

لاشکی عنوان کرد: شرایط مدارس کانکسی در گچساران نسبت به دیگر مناطق استان مناسبتر است.

وی ابراز کرد: امید است طرح های آموزشی مناطق مختلف کشور که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا مهر ماه امسال تکمیل شود.


برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی نیمه دوم امسال

– رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش، اظهار کرد: آزمون استخدام آموزگار برگزار شد که در حال حاضر فرایند استخدام در حال انجام است.

وی با بیان اینکه آزمون استخدام دبیر، 12 مرداد 1402 برگزار می‌شود، افزود: آزمون مربی پرورشی به شهریور نمی‌رسد و در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا امسال کمبود معلم داریم؟»، ادامه داد: ان‌شاءالله تدبیر می‌کنیم؛ البته هرسال تدبیر کردیم و امسال هم تدبیر می‌کنیم.

پیش از این، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به خبرنگار فارس، گفت: در حال رایزنی برای تعداد ردیف استخدام هستیم و اطلس نیاز متناسب با مدارس و مناطق آماده شده است؛ دو مدل برای جذب نیرو را پیشنهاد کردیم که مدل اول ارائه کدمحل‌ها برای جذب 11 هزار مربی پرورشی و مدل دوم ارائه کدمحل‌ها برای جذب 25 هزار مربی پرورشی است.


آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ماده 28) استمرار خواهد داشت!

– مشاور وزیر آموزش و پرورش در خصوص نحوه انتخاب عوامل جذب معلم گفت: عواملی مانند ناظران گزینش و تسهیل‌گران و نمایندگان امور اداری، همگی به صورت تصادفی و از مسیر مطمئن شناسایی و انتخاب می‌شوند تا شائبه‌ای برای برابر نبودن فرصت‌های استخدامی به وجود نیاید.

علی باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازتعریف فرآیند ارزیابی تکمیل تامین نیروی انسانی، اظهار کرد: روش‌های قبلی ما برای تامین نیروی انسانی به جز دانشگاه فرهنگیان، با اینکه لازم بود اما پاسخگوی نیاز حال آموزش و پرورش نبود. موضوع استخدام، آلوده به تعارض منافع بود و قاعدتا فضای عادلانه و مبتنی بر احراز شایستگی‌های تخصصی و حرفه‌ای برای انتخاب اصلح فراهم نبود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: فرصت بسیار محدود بود و افرادی که باید شایستگی‌های لازم را داشته باشند آموزش‌های لازم را ندیده بودند و اینکه به نظر می‌آید احساس مسئولیت مشترکی که همه ما باید در قبال انتخاب بهتر داشته باشیم، به وجود نیامده بود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: من شاهد بودم که دولت‌ها و وزرای قبلی حس خوبی از این مسیر انتخاب معلمی نداشتند اما جبر شرایط و محدودیت‌های زمانی و نبودن ایده جایگزین همیشه باعث می‌شد که این موضوع به وقت دیگری موکول شود و مسیر اشتباه و پر از نارسایی گذشته را تکرار کنند.

باقرزاده با اشاره به راه‌های جذب معلم در گذشته، افزود: خوشبختانه این شجاعت در وزارت آموزش و پرورش شکل گرفت که مسیر پر اشتباه اصلاح شود بنابراین با مشورت و استفاده از تجارب، به مدل جدیدی رسیدند. گروه‌هایی شناسایی شدند که قاعدتا در قبال هدف‌های در نظر گرفته شده متعهد و مسئولیت‌پذیر بودند و دخالت عوامل را تا حد ممکن کاهش دادند و امکان شناسایی مسیری که منجر به مداخله شخصی یا جریانی باشد به طور کلی بسته شده است. همه ارزیاب‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و تمام داوطلبان نیز به صورت تصادفی به کانون‌ها دعوت می‌شوند.

وی در خصوص انتخاب عوامل جذب معلم گفت: عواملی مانند ناظران گزینش و تسهیل‌گران و نمایندگان امور اداری، همگی به صورت تصادفی و از مسیر مطمئن شناسایی و انتخاب می‌شوند تا شائبه‌ای برای برابر نبودن فرصت‌های استخدامی به وجود نیاید.

وی ادامه داد: تا زمانی که موجودی معلم با نیاز سالانه به معلم نزدیک نباشد، این مسیر ممکن است استمرار داشته باشد. به موازات آن نیز ظرفیت دانشگاه فرهنگیان که راه اصلی تامین نیرو است، باید گسترش پیدا کند اما واقعیت این است که ظرفیت دانشگاه زمانی که دانشجو در دانشگاه تحصیل می‌کند، با نیازهای فوری ما تناسب ندارد و ما ناگزیر هستیم از مسیرهایی مثل ماده ۲۸ استفاده کنیم. البته ایده‌های دیگری نیز در حال پیگیری است اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم مثل اینکه سابقه تحصیل افراد در دانشگاه‌های معتبر کشور به دوره دو ساله یا یک ساله تربیت معلم گره بخورد.

باقرزاده یادآور شد: در حال مطالعه هستیم تا به الگو و مدلی برسیم که منجر به انتخاب گزینه‌های بهتر شود. در همه این راه‌ها به دنبال انتخاب معلمی هستیم که بتواند ماموریت تربیت نسل تراز بیانیه گام دوم را برعهده گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در خصوص روند استخدام معلم در خوزستان عنوان کرد: استان خوزستان با برنامه‌ریزی انجام شده و بررسی پرونده‌ها و غربالگری سلامت، به نظر می‌آید یکی از استان‌های موفق است و در بخش ارزیابی نیز علی‌رغم مشکلات، روند آن رو به بهبود است. روز گذشته در ۲۶ حوزه ارزیابی که در سطح اهواز شکل گرفته بود کار را به موقع آغاز کردیم.

به گزارش ایسنا، ۵۸ هزار نفر در سطح کشور دعوت به مصاحبه استخدام آموزش و پرورش شده‌اند و از این تعداد، در استان خوزستان ۳ هزار ۸۰۰ داوطلب به مصاحبه دعوت شده‌اند.

جهت سفارش کتاب های استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


نیاز به حدود 60 هزار مربی پرورشی در وزارت آموزش و پرورش

– معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: به حدود 60 هزار نفر مربی تربیتی نیاز داریم و تلاش می‌کنیم در مرحله اول حداقل مجوز جذب 25 هزار نفر را بگیریم که در حال پیگیری است و جذب 11 هزار نفر نیز تاکنون قطعی شده است.

– وی با تاکید بر اینکه هنوز زمان برگزاری آزمون جذب مربیان تربیتی مشخص نشده است، تصریح کرد: مجوز جذب مربیان بیشتر را نیز پیگیری می‌کنیم که به محض نهایی شدن، اعلام می‌شود.


خبر برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی در تابستان امسال

– معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی در تابستان 1402 خبر داد و گفت قرار است آزمون استخدام مربی پرورشی بعد از آزمون دبیری برگزار شود.

– وی ادامه داد دو مدل برای جذب نیرو را پیشنهاد کردیم که مدل اول ارائه کدمحل‌ها برای جذب 11 هزار مربی پرورشی و مدل دوم ارائه کدمحل‌ها برای جذب 25 هزار مربی پرورشی است.


برگزاری آزمون دیگری برای جذب معلمان پرورشی و مشاوران مدارس کشور

– معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: جذب معلمان پرورشی و مشاوران مدارس از طریق آزمون قبل و آزمون پیش رو که برای جذب دبیر است، صورت نمی‌گیرد و آزمون دیگری برای جذب معلمان پرورشی و مشاوران مدارس برگزار می‌شود.

– به نقل از خبرگزاری میزان، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون استخدام دیگری برای جذب و استخدام معلمان پرورشی و مشاوران مدارس برگزار خواهد شد و دفترچه اولیه این آزمون آماده است. اصغر باقر زاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با میزان در خصوص کمبود معلمان پرورشی و مشاروان در مدارس کشور گفت: تقریبا در همه استان‌ها به طور میانگین حدود ۵۰ درصد مدارس مربی و معاون پرورشی ندارند و شاید یک تا ۲ درصد اختلاف در این آمار میان استان‌های کشور وجود داشته باشد.وی ضمن اشاره به اینکه  بر اساس قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت بدنی مصوب سال ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی با کمبود ۶۰ هزار معلم پرورشی مواجه هستیم، ادامه داد: در نظام جامع مشاوره و راهنمایی که مصوب سال ۱۴۰۰ است و توسط رئیس جمهور محترم دولت سیزدهم به آموزش و پرورش ابلاغ شده عنوان شده است که باید به ازای هر ۱۲ دانش‌آموز یک ساعت در هفته مشاور در مدرسه حضور داشته باشد که با این حساب به حدود ۳۰ هزار مشاور مدرسه نیاز داریم.

جهت سفارش کتاب های استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


اصلاحیه و تمدید ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز سال 1402

– به اطلاع متقاضیان می‌رساند، مهلت ثبت‌نام تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۴/۳ تمدید می‌شود. لذا متقاضیان می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و این اصلاحیه برای ثبت‌نام اقدام نمایند.
– ضمناً باتوجه به اصلاحیه اعلام شده مقرر شد امکان ويرايش اطلاعات براي متقاضيان ايجاد شود. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.


اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1401

– به اطلاع داوطلبین استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی می رسانیم: اسامی چندبرابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال 1401 جهت حضور در سایر مراحل فرآیند استخدام اعلام گردید.

جهت سفارش کتاب مصاحبه حضوری تخصصی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


برگزاری آزمون دیگر برای مربیان پرورشی یا اضافه شدن آن در اصلاحیه آزمون استخدام دبیری

– رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی: سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب هزار نفر نیروی توانبخشی را به ما داده است و آزمون استخدامی دیگری برای مربیان پرورشی خواهیم داشت و امیدواریم در قالب این آزمون بتوانیم آنها را استخدام کنیم یا در اصلاحیه آزمون استخدام دبیر آن را اضافه کنیم.
– طریفی حسینی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون استخدامی به زودی اعلام می‌شود خاطرنشان کرد: حدود 2332 نفر ردیف استخدامی داشتیم و اعلام نیاز شده است. امید داریم که تعداد قابل ملاحظه‌ای از نیازی که در نیروی انسانی داریم در این آزمون جذب شود.


انتشار دفترچه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲

– ثبت نام آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز وزارت آموزش و پرورش  از ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۲ آغاز شده. آزمون استخدام آموزش و پرورش  ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

 

معرفی منابع دبیری و هنرآموز آموزش و پرورش 1402

منابع آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (كتبی) حيطه عمومی

تاریخ و فرهنگ تمدن
تعلیم و تربیت اسلامی
معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی
دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی
توانایی های عمومی و ذهنی

جهت مشاهده و سفارش کتاب های استخدامی آموزش و پرورش حیطه عمومی کلیک نمایید

منابع آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (كتبی) حيطه اختصاصی

 روش ها و فنون تدریس
سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلی
راهنمایی معلم در ارزشیابی توصیفی
روان شناسی پرورشی
اسناد و قوانین بالادستی در آموزش و پرورش

جهت مشاهده و سفارش کتاب های استخدامی آموزش و پرورش حیطه اختصاصی کلیک نمایید

منابع آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (كتبی) حيطه تخصصی

دبیری فرهنگ و هنر
دبیری مطالعات اجتماعی
دبیری زبان و ادبیات فارسی
دبیری علوم تجربی – شیمی
دبیری علوم تجربی – فیزیک
دبیری علوم تجربی – زیست‌شناسی
دبیری عربی
دبیری حکمت و معارف اسلامی
دبیری ریاضی
دبیری زبان انگلیسی
دبیری کار و فناوری
دبیری تربیت بدنی
هنر‌آموز شبکه نرم افزار رایانه
هنر‌آموز صنایع غذایی
هنر‌آموز طراحی و دوخت
هنر‌آموز ساختمان
هنر‌آموز گرافیک، نقاشی، فتوگرافیک
هنر‌آموز صنایع چوب و مبلمان
هنر‌آموز صنایع فلزی
هنر‌آموز برق (الکتروتکنیک، الکترونیک، مکاترونیک)
هنر‌آموز تاسیسات مکانیکی
هنر‌آموز مکانیک خودرو – موتورهای دریایی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز امور زراعی و باغی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز امور دامی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز علوم دریایی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز ماشین ابزار (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز ماشین‌های کشاورزی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز تربیت کودک (به زودی کتاب موجود خواهد شد)
هنر‌آموز صنایع شیمیایی (به زودی کتاب موجود خواهد شد)

جهت مشاهده و سفارش کل کتاب های استخدامی آموزش و پرورش کلیک نمایید


برگزاری آزمون استخدام دبیری آموزش و پرورش در مردادماه

– آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی، هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در ۳۸۶ حوزه امتحانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و در ۲۳۲ شهرستان در سراسر کشور برگزار شد و آزمون دبیری نیز مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.
– هفته آینده نتایج مرحله اول آزمون آموزگاری و نیز دفترچه آزمون استخدامی هنرآموز و دبیری که آزمون آن دو ماه دیگر برگزار می شود، منتشر می شود.
– به گفته علی‌خان‌زاده، دفترچه آزمون دبیری و هنرآموز احتمالا تا انتهای هفته آینده یعنی آخر خردادماه یا ابتدای تیرماه منتشر می‌شود و معمولا ۴۰ روز بعد آزمون نیز نتیجه اولیه آن اعلام می شود.
– بر اساس آنچه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده است، امسال تنوع رشته‌هایی که فارغ التحصیلان آن می توانند در آزمون دبیری و هنرآموز شرکت کنند زیاد است. شاید بتوان گفت تقریبا هیچ فارغ التحصیل رشته‌ای نیست که نتواند در این آزمون شرکت کند و درواقع این آزمون تقریبا تمام رشته‌ها را پوشش می‌دهد.


تازه‌ترین جزئیات از برگزاری آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش

– رئیس سازمان اداری استخدامی: روز جمعه 19 خرداد ماه 1402 تا آخر وقت، آخرین اصلاحات پیشنهادی همکاران وزارت آموزش و پرورش درباره جذب دبیران در سازمان اداری استخدامی بررسی و نهایی شد.
– با مجوزی که امروز صادر کردم انشاالله از مهر ماه 22184 همکار جدید دبیر و هنرآموز به همکاران آموزش و پرورش خواهند پیوست.
– براساس توافق صورت گرفته بین سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش مقرر شد دفترچه آزمون استخدامی هنرآموز و دبیری هر چه سریع‌تر تکمیل و آزمون مردادماه امسال برگزار شود.


معرفی منابع استخدامی دروس حیطه عمومی آزمون 1402 (آموزش پرورش)

تاریخ و فرهنگ تمدن
• تعلیم و تربیت اسلامی
• معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی
• دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی
• توانایی های عمومی و ذهنی

جهت مشاهده و سفارش کتاب کلیک نمایید

 

معرفی منابع استخدامی دروس حیطه اختصاصی آزمون 1402 (آموزش و پرورش)

• روش ها و فنون تدریس
• سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلی
• راهنمایی معلم در ارزشیابی توصیفی
• روان شناسی پرورشی
• اسناد و قوانین بالادستی در آموزش و پرورش

جهت مشاهده و سفارش کتاب کلیک نمایید

 

معرفی منابع استخدامی دروس حیطه تخصصی آزمون 1402 (آموزش و پرورش)

• مفاهیم پایه متون و روشهای یاددهی قرآن و هدیه های آسمانی دوره ابتدایی
• مفاهیم پایه متون و روشهای یاددهی ریاضی دوره ابتدایی
• مفاهیم پایه متون و روشهای یاددهی علوم تجربی دوره ابتدایی
• مفاهیم پایه متون و روشهای یاددهی فارسی دوره ابتدایی
• مفاهیم پایه متون و روشهای یاددهی مطالعات اجتماعی دوره ابتدایی

جهت مشاهده و سفارش کتاب کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا