معرفی منابع استخدامی

منابع استخدامی دستگاه های اجرایی

خبر برگزاری آزمون استخدام 3800 نفر از معلولان در دستگاه های اجرایی

– علی محمد قادری رییس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوال بازارکار گفت: «آزمون استخدامی» ویژه معلولان برای جذب 3800 نفر در دستگاه های اجرایی برگزار می شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به برنامه «آغوش سیمرغ» درخصوص فرزندخواندگی فرزندان دارای بیماری خاص گفت: برای اولین بار۴۰۰ خانواده از اقصی نقاط کشور در این رویداد حضور می‌یابند. این در حالیست که رویکرد جدیدی برای توسعه سخت افزاری و نرم افزاری جهت صیانت، مراقبت و پساترخیص این فرزندان اندیشه شده است.

به گزارش بازارکار علی‌محمد قادری در نشستی خبری، ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار کرد: در هفته بهزیستی و در آستانه روز بهزیستی قرار داریم که شعار امسال برای مردم «برای به‌زیستن» است.

وی افزود: سازمان بهزیستی در دولت مردمی و در امتداد تلاشهای صورت گرفته از ابتدای انقلاب تاکنون توانسته بیش از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری را به عنوان مخاطب خود تحت پوشش قرار دهد و ۱۶۱ ماموریت سازمانی داشته است.

در ادامه این نشست چهار نفر از خانواده‌های فرزندپذیر دارای بیماری خاص از فرایند فرزندخواندگی سخن گفتند و در ادامه رییس سازمان بهزیستی کشور درخصوص فرزندخواندگی فرزندان دارای بیماری خاص و با اشاره به برنامه «آغوش سیمرغ» گفت: برای اولین بار در کشور ۴۰۰ خانواده از اقصی نقاط کشور در این رویداد حضور یافته و فرزندان بیمار بهزیستی را به عنوان فرزندخوانده پذیرش می‌کنند.

وی ادامه داد: قرار است سازمان بهزیستی حوزه اداره کل کودکان و نوجوانان را توسعه دهد. همچنین رویکرد جدیدی برای توسعه سخت افزاری و نرم افزاری جهت صیانت و مراقبت و پساترخیص این فرزندان اندیشه شده است. این موضوع را با قوت و جدیت پیگیری می‌شود. در انتظار جلسه فردا خواهیم بود که با حضور دولتمردان و مسئولان کشور برگزار خواهد شد.

قادری درباره وضعیت مسکن معلولان نیز گفت: سازمان بهزیستی در این حوزه وظیفه تسهیل‌گری دارد. افق دید ما ما ساخت ۱۶۰هزار واحد مسکونی است. بیش از ۱۴۰هزار خانواده در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که فرایند خاص خودش را دارد. در این دوره و در دولت سیزدهم بیش از ۳۲ هزار واحد مسکن به معلولان و توانجویان تحویل داده شده است. دولت محترم برای جامعه هدف دستگاههای حمایتی تسهیلات قرض‌الحسنه را درنظر گرفته و این آورده در کنار تسهیلات بلاعوض موضوع مسکن و خانه‌دار شدن خانواده ها را تا حد زیادی حل کند.

وی درباره اشتغال توانجویان نیز عنوان کرد: در اینجا هم ما نقش تسهیلگری داریم. تکلیف قانونی ما ایجاد ۶۵هزار شغل بود که سال گذشته بیش از ۸۷هزار شغل را در سطح کشور ایجاد کردیم یعنی ۱۳۷درصد موفقیت داشتیم. اما نقشه راه ما در سال ۱۴۰۲ چیست؟ کارفرمایانی که از افراد معلول به عنوان همکار استفاده کنند از تسهیلات بیمه ای برخوردار می شوند. ان شاالله امسال اگر منابع تأمین شود با دانش پایه کردن موضوعات اشتغال در این زمینه موفق باشیم.

قادری گفت: بیش از هشتاد درصد کودکان کار را اتباع خارجی تشکیل می دهند که باید وزارت کشور در این زمینه بیشتر فعال شود. ما کار خودمان را در این زمینه به صورت مستمر انجام می دهیم. بازپیوندی کودکان جانمایی شده را ساماندهی میکنیم.آمار دقیق درباره تعداد کودکان کار در این زمینه را باید از معاونت اجتماعی وزارت کشور پیگیری کنیم.


اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

– با آرزوی موفقیت برای تمامی همراهان مجموعه آوا کتاب به اطلاع می‌رسانیم، نتایج اولیه دهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی منتشر شده و داوطلبان با ورود به پروفایل خود امکان مشاهده جواب آزمون خود را خواهند داشت.

مشاهده نتایج آزمون

جهت سفارش کتاب و منابع مصاحبه و گزینش استخدامی اینجا کلیک نمایید


آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در بازه های زمانی مختلف برای استخدام افراد واجد شرایط در سازمان ها و وزارت خانه ها (وزارت راه و شهر سازی – پست بانک – شرکت ارتباطات زیر ساخت – گمرک جمهوری اسلامی ایران – سازمان امور مالیاتی کشور – سازمان پزشکی قانونی کشور – سازمان تبلیغات اسلامی – سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور – سازمان شیلات ایران – سازمان ملی استاندارد – سازمان ملی بهره وری – سازمان نقشه برداری کشور – پژوهشکده علوم زمین – اداره کل بازرسی استان سیستان و بلوچستان – اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان – اداره کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان – اداره کل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان – اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سیستان و بلوچستان – اداره کل زندانهای استان سیستان و بلوچستان – اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان – اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان – اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان – اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان – استانداری سیستان و بلوچستان – شرکت سهامی برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان) برگزار می شود. این آزمون به صورت سراسری در کل کشور برگزار و افراد متقاضی می بایست با اطلاع از شرایط ثبت نام آن، در این آزمون ثبت نام کنند.و ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه اجرایی 1402 از 22 فروردین آغاز شده و تا 4 اردیبهشت ماه ادامه داشت، در این آزمون 5022 نفر جذب 16 دستگاه اجرایی خواهند شد که 5 خردادماه آزمون آن برگزار می‌شود.

معرفی منابع استخدامی دروس تخصصی و اختصاصی دستگاه های اجرایی (آزمون سال 1402)

منابع رشته حسابداری
منابع رشته مدیریت
منابع رشته حقوق
منابع رشته کامپیوتر
منابع رشته مکانیک
منابع رشته برق
منابع رشته مهندسی صنایع
منابع رشته معماری
منابع رشته عمران
منابع رشته کارشناس امور اداری

• جهت مشاهده کتاب های استخدامی تخصصی و اختصاصی اینجا کلیک نمایید

معرفی منابع استخدامی دروس عمومی دستگاه های اجرایی (آزمون سال 1402)

·  معارف اسلامی

برای درس معارف اسلامی می توانید از کتاب های استخدامی کتاب استخدامی معارف اسلامی نشر آرسا یا کتاب فرهنگ و معارف اسلامی نکته پلاس نشر آیین طب استفاده نمایید. جهت مشاهده لیست کل مربوط به کتاب های استخدامی معارف اسلامی را بررسی نمایید.

· زبان و ادبیات فارسی

جهت آمادگی برای درس زبان و ادبیات فارسی می توان به کتاب استخدامی زبان و ادبیات فارسی نشر آرسا  و کتاب استخدامی زبان و ادبیات فارسی نکته پلاس نشر آیین طب و یا کتاب استخدامی زبان و ادبیات فارسی انتشارات امیدانقلاب اشاره کرد. جهت مشاهده لیست کل مربوط به کتاب و منابع استخدامی زبان و ادبیات فارسی را بررسی نمایید.

· معلومات عمومی 

بهترین منابع جهت مطالعه درس اطلاعات عمومی می توان به کتاب استخدامی اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و  قانون اساسی نکته پلاس نشر آیین طب، کتاب استخدامی اطلاعات عمومی انتشارات آرسا و یا کتاب استخدامی اطلاعات عمومی انتشارات امید انقلاب اشاره کرد. جهت مشاهده لیست کل مربوط به کتاب و منابع استخدامی اطلاعات عمومی را بررسی نمایید.

· زبان انگلیسی عمومی

از منابع استخدامی خوب برای درس زبان انگلیسی عمومی می توان به کتاب های استخدامی کتاب زبان انگلیسی نشر امیدانقلاب و همچنین کتاب زبان انگلیسی نشر جهش اشاره کرد. میتوانید در سایت آوا کتاب نیز لیست کل کتاب های استخدامی زبان انگلیسی عمومی را مشاهده نمایید.

· هوش و توانمندی های عمومی

برای درس هوش و توانمندی های عمومی میتوانید از کتاب های استخدامی کتاب هوش و توانمندی های عمومی نشر آراه و یا کتاب هوش و استعداد تحصیلی و شغلی نشر آیین طب استفاده نمایید. همچنین میتوانید در سایت آوا کتاب لیست کل کتاب های استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را مشاهده نمایید.

· فناوری اطلاعات

از منابع استخدامی خوب برای درس فناوری اطلاعات می توانید از کتاب های استخدامی کتاب استخدامی فناوری اطلاعات ICDL نشر آرسا و یا کتاب استخدامی علوم رایانه (فناوری اطلاعات) انتشارات آراه استفاده نمایید. همچنین میتوانید در سایت آوا کتاب لیست کل کتاب های مربوط به فناوری اطلاعات را مشاهده نمایید.

· آشنایی با قوانین و مقررات اداری

جهت مشاهده منابع استخدامی قوانین و مقررات اداری و استخدامی اینجا کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا